Keddi testületi ülésen határozat született, hogy emeljük meg a parkolódíjakat, mert anyagi gondokkal küzd a település.
Herman Jenő munkaátszervezése a Baptistákhoz gondolat fő mozgatórugója, hogy spórolni tudunk az ő bérén, hisz nehéz anyagi helyzetben van a település.
E hét hétfőn - testületi határozat alapján - adósság rendezési pályázatot (ex ÖNHIKI) nyújtottunk be a Belügyminisztériumba, hisz nehéz anyagi helyzetben van a falu.
Óvodai étkeztetés pályázati kiírásnál a minőség és rugalmasság mellett szempont volt, hogy a jelenlegi szolgáltató drága, keressünk olcsóbbat, hisz minden forint számít.
Tehát nehéz anyagi helyzetben vagyunk...
De...
Amikor a polgármesterünk béréről döntöttünk, és nem a legalacsonyabbat fogadta el a testület, akkor a nehéz anyagi szempontot nem vizsgáltuk. Hisz polgármesterünk megérdemli a magasabb összeget.
Amikor a faluháza felújításnál említettem, hogy egy beruházásnál rejtett/előre nem kalkulálható költségek is lesznek (és vannak is, hisz a cserépkályha újrarakás 140.000 Ft, a törmelékelszállítás ismét százezres tétel), tehát a falunak még rá kell fizetni, akkor a nehéz anyagi szempontot nem vizsgáltuk. Hisz a falunak lesz szép faluháza belülről is, polgármesterünk ezt megígérte.
Amikor a faluháza felújításnál jeleztem, hogy a kistérségtől kapott 3 millió Ft-ot fordítsuk költségcsökkentésre, vagy bevétel növelésre, hisz anyagi gondokkal küzd a falu, le lettem szavazva. Akkor nem vizsgáltuk ezt a szempontot.
Fura nekem ez a kettős mérce. Van hogy azért kerül valami napirendi pontra, mert anyagi gondokkal küzd a falu, de van hogy az anyagi gondokat elfelejtjük...
És ahogy számítottam rá, mint a nagypolitikában: a nehéz anyagi gondokat kezdjük rákenni az előző testületre. Ők hoztak felelőtlen döntéseket, ők írtak alá olyan szerződéseket, fogadtak el olyan számlákat, amik miatt most "anyagi gondokkal küzd a falu"...
S végére egy előző heti zárt ülés határozata: visszavontuk az összes (46 db) határozatot, amit az előző testület Novák Lajos elleni fegyelmi bizottság döntése alapján hozott. Ezzel 2 db peres ügy is - közös megegyezésre - lezárult, ahol a polgármester perelte az önkormányzatot illetményének csökkentése miatt. Így a falunak kb. 2,5 M Ft-ot - fegyelmi döntések alapján visszatartott, megvont bért - kell kifizetni Lajosnak valamikor, valamiből. Őszintén bevallva már meg sem kérdeztem, hogy ez a 2,5 M Ft a nettó, a bruttó, vagy a járulékokkal együtt értendő?
Kértem a testülettől 2 hetet, hogy egy bíró ismerős, és/vagy egy munkaügyi perekben otthon mozgó jogász barátom had nézze át a pereket, és mondjon róla véleményt. Érdemes-e bármit is kezdeni vele, vagy tényleg jobb visszavonni őket. Nyáron is említettem ezt az opciót, csak a nyári elfoglaltságok miatt nem tudtam egyeztetni a szakértőkkel. Ezért kértem most két hetet. Hisz mi képviselők nem vagyunk jártasak a munkaügyi perekben, annál is inkább, hisz az előző testület határozatai miatt alakult ki ez a helyzet. Akkor meg főleg ne én döntsek arról, hogy jogos-e Lajosnak a bércsökkentés, vagy sem.
Különböző indokok jöttek: ...az indokokat nem írom ide le, mert korábban is megkaptam, hogy belső munkaértekezleten elhangzottakat írok ide a blogra, ami nem jó dolog. Én máshogy vélekedek, hisz az információ hatalom, és ezt a hatalmat én nem akarom magamnak/magunknak megtartani, hisz nem hatalmaskodni szeretnék a falu fölött, hanem képviselni, és szolgálni.
Nem kaptam két hetet. Ügyek lezárva, pénzt majd Lajosnak utaljuk...
Itt sem merült fel egyszer sem, hogy "Anyagi gondokkal küzd a település"...